Pioneers in the industry, we offer ispm 15 heat treated wooden pallets, brown wooden pallets, wooden pallet manufacturing, storage wooden pallet, wooden export pallet and export wooden pallets from India.
₹ 1450 / Piece Get Latest Price
| Size (L X W) | 1200 X 1000 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Square |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Size (LxW) | 800mm X 1200mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Brown |
| Shape | Rectangular |
| Storing Product | Drums |
| Wood Type | Pine |
| Nails Used | Plain Nails |
| Weight | 200gm |
| Design | Box |
| Physical Damage Safety | No |
| Moist Proof | Yes |
| Termite Proof | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 55 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Size (LxW) | 1100mm X 1100mm |
| Shape | Square |
| Wood Type | Soft Wood |
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Size (LxW) | 800mm X 1200mm |
| Shape | Square |
| Wood Type | Soft Wood |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Size (LxW) | 1200 mm X 1000 mm |
| Usage/Application | Industrial |
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Size (LxW) | 1200 mm X 1000 mm |
| Usage/Application | Shipping |
Nishank Shah (CEO)
Micropack Ventures Private Limited
Block No-275, Micropack Ventures Pvt Ltd, Pirana-Miroli Road,Taluko-Daskroi, Ahmedabad
Ahmedabad - 382425, Gujarat, India