Pioneers in the industry, we offer 4mm angle corner board, wrap around angle edge corner protector, 3mm brown corner protector and 75mm paper corner protector board from India.
₹ 5 / Meter Get Latest Price
| No. of Ply | Double wall |
| Material | Corrugated Paper |
| Color | Brown |
| GSM | 220 GSM |
| Usage/Application | Packaging |
| Thickness | 4mm |
| Brand | Micro Pack |
| Packaging Type | Box |
| Shape | L Shape |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 28 Meter
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| No. of Ply | Double wall |
| Material | Corrugated Paper |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Reinforces The Corners Of Stacked Pallets For Added Strength, Stability And Protection |
| GSM | 120GSM |
| Brand | Micro Pack |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 8mm |
| Water Resistant | No |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 33 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| No. of Ply | Double wall |
| Material | Corrugated Paper |
| GSM | 120GSM |
| Packaging Type | Box |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Reinforces The Corners Of Stacked Pallets For Added Strength, Stability And Protection |
| Brand | Micro Pack |
| Thickness | 3mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 33 Piece
₹ 5 / Meter Get Latest Price
| Material | Corrugated Paper |
| Thickness | 75mm |
| GSM | 120 GSM |
| Brand | Micropack |
| Packaging Type | Box |
| No. of Ply | Double wall |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Reinforces The Corners Of Stacked Pallets For Added Strength, Stability And Protection |
| Country of Origin | Made in India |
| Feature | Moisture Proof |
| Shape | L |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 33 Meter
Nishank Shah (CEO)
Micropack Ventures Private Limited
Block No-275, Micropack Ventures Pvt Ltd, Pirana-Miroli Road,Taluko-Daskroi, Ahmedabad
Ahmedabad - 382425, Gujarat, India