Pioneers in the industry, we offer 25mm green pet strapping roll, 4mm green polyester strapping roll, 9mm green plastic pet strapping roll, 7mm green plastic strapping roll and 12mm pet strapping roll from India.
₹ 75 / Kg Get Latest Price
| Roll Width | 25 mm |
| Color | Greenn |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PET |
| Usage | Packaging |
| Brand | Micropack |
| Pack Type | Roll |
Minimum order quantity: 33 Kg
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Width | 4 mm |
| Pattern | Plain |
| Color | Green |
| Material | Polyester |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Roll |
| Brand | Micropack |
Minimum order quantity: 33 Kg
Product description:
Micropack Corporation is a Manufacturer, Supplier, Exporter and Trader of Polyester Strapping
OPTIONAL:
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Roll Width | 9 mm |
| Usage/Application | Packaging |
| Weight | 2gm |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PET |
| Brand | Micropack |
Minimum order quantity: 22 Piece
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Width | 7mm |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Green |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Packaging |
| Water Resistant | Yes |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 22 Kg
₹ 75 / Kg Get Latest Price
| Color | White |
| Material | PET |
| Usage/Application | Packaging |
| Thickness | 12mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Micro Pack |
| Packaging Type | Roll |
Minimum order quantity: 22 Kg
Owing to the affluent knowledge, we are capable to provide PET Box Straps. Moreover, the presented series of products is properly checked on varied industry standards to make sure the longer life.
Nishank Shah (CEO)
Micropack Ventures Private Limited
Block No-275, Micropack Ventures Pvt Ltd, Pirana-Miroli Road,Taluko-Daskroi, Ahmedabad
Ahmedabad - 382425, Gujarat, India