We are a leading Manufacturer of angle corner guard, 5mm brown angle board, 4mm l angle paper board, white angle board, paper angle board and 7mm paper angle board from Ahmedabad, India.
₹ 5 / Meter Get Latest Price
| Material | Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Deal in | New |
| Payment mode | Online |
| Color | Natural |
₹ 10 / Meter Get Latest Price
| No. of Ply | Double wall |
| GSM | 130 GSM |
| Packaging Type | Box |
| Material | Corrugated Paper |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Reinforces The Corners Of Stacked Pallets For Added Strength, Stability And Protection |
| Brand | Micropack |
| Water Resistant | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Feature | Moisture Proof |
| Shape | L Shape |
Minimum order quantity: 22 Meter
₹ 5 / Meter Get Latest Price
| No. of Ply | Double wall |
| Material | Corrugated Paper |
| GSM | 120 GSM |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Packaging |
| Thickness | 4mm |
| Brand | Micro Pack |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | L |
Minimum order quantity: 33 Meter
₹ 10 / Meter Get Latest Price
| No. of Ply | Double wall |
| Material | Corrugated Paper |
| GSM | 100 GSM |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Reinforces The Corners Of Stacked Pallets For Added Strength, Stability And Protection |
| Color | White |
| Thickness | 4mm |
| Brand | Micro Pack |
| Shape | L Shape |
| Water Resistant | No |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 7 Meter
₹ 5 / Meter Get Latest Price
| No. of Ply | Double wall |
| Material | Corrugated Paper |
| GSM | 120 GSM |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Packaging Industry |
| Brand | Micropack |
| Color | Brown |
| Shape | L Shape |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 56mm |
Minimum order quantity: 33 Meter
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| No. of Ply | Double wall |
| GSM | 120 GSM |
| Packaging Type | Box |
| Material | Corrugated Paper |
| Usage/Application | Reinforces The Corners Of Stacked Pallets For Added Strength, Stability And Protection |
| Thickness | 7mm |
| Brand | Miro Pack |
| Color | Brown |
| Shape | L Shape |
| Country of Origin | Made in India |
| Feature | Moisture Proof |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| No. of Ply | Single wall |
| Material | Corrugated Paper |
| GSM | 120 GSM |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Reinforces The Corners Of Stacked Pallets For Added Strength, Stability And Protection |
| Brand | Micropack |
| Color | Brown |
| Water Resistant | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 13mm |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 22 Piece
₹ 5 / Meter Get Latest Price
| Material | Cardboard |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5 / Meter Get Latest Price
| Material | Cardboard |
| Color | Natural |
| Country of Origin | Made in India |
| Payment mode | Online |
| Deals in | New |
₹ 5 / Meter Get Latest Price
| No. of Ply | 9 Ply |
| Material | Kraft Paper |
| GSM | Mix |
| Packaging Type | Packet |
| Type | OD |
| Capacity | 1000000 Metres |
| Usage/Application | Packing |
| Color | White |
| Dimension/Size | 30-100 MM |
| Thickness | 2-9 MM |
| Brand | Micropack |
₹ 5 / Meter Get Latest Price
| Material | Corrugated Paper |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Natural |
| Deals in | New |
| Payment mode | Online |
₹ 6 / Unit Get Latest Price
| No. of Ply | Single wall |
| Material | Corrugated Paper |
| GSM | 150 GSM |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Reinforces The Corners Of Stacked Pallets For Added Strength, Stability And Protection |
| Thickness | 2mm |
| Brand | Micropack |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | L |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 3 Unit
₹ 5 / Meter Get Latest Price
| Material | Cardboard |
| Brand | Own |
| Color | Natural |
| Country of Origin | Made in India |
| Payment mode | Online |
| Deals in | New |
₹ 5 / Meter Get Latest Price
| Material | Cardboard |
| Color | Natural |
| Country of Origin | Made in India |
| Deals in | New |
| Payment mode | Online |
Nishank Shah (CEO)
Micropack Ventures Private Limited
Block No-275, Micropack Ventures Pvt Ltd, Pirana-Miroli Road,Taluko-Daskroi, Ahmedabad
Ahmedabad - 382425, Gujarat, India