Pioneers in the industry, we offer chip wood core plug, compressed wooden core plug, wooden core plug and 2mm wood core plug from India.
₹ 6 / Piece Get Latest Price
| Size | 3'' , 6'', 12'' AND OTHER CUSTOMIZED SIZE AVALIABLE |
| Color | Wooden |
| Material | Wooden |
| Brand | VALCOR PLUG |
| Unit Of Measure | PER NOS |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Size | 9 Inch |
| Color | Brown |
| Material | Wooden |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 100 pieces |
| Shape | Round |
| Thickness | 5mm |
| Brand | VALCOR PLUG |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 66 Piece
₹ 6.5 / Piece Get Latest Price
| Size | 3" , 6" , 12" |
| Size/ Diameter | 3" , 6" , 12" |
| Color | Pine Color |
| Material | valcor |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6 / Piece Get Latest Price
| Size/ Diameter | 3/4 inch |
| Color | Brown |
| Brand | Micro Pack |
| Usage/ Application | compressed wood |
| Material | compressed wood |
| Packaging Type | Box |
| Head Shape | Round |
| Weight | 5gm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 22 Piece
Nishank Shah (CEO)
Micropack Ventures Private Limited
Block No-275, Micropack Ventures Pvt Ltd, Pirana-Miroli Road,Taluko-Daskroi, Ahmedabad
Ahmedabad - 382425, Gujarat, India