Leading Manufacturer of marble slab packing wooden pallet box & crates, industrial wooden packaging box, nailless plywood box for industrial use, heavy plywood packing box, packaging plywood box and heavy duty wooden packaging box from Ahmedabad.
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Size (LxW) | 1000 mm X 1000 mm |
| Wood Type | Hard Wood |
| Packaging Type | Pallets |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Material | Pinewood |
| Product Type | Pallet Box |
| Load Capacity | 2000kg |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Plywood Thickness | 18 mm |
| Box Type | Cleated / Batten Framed |
| Load Capacity | 2000 kg |
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Plywood Thickness | 18 mm |
| Box Type | Cleated / Batten Framed |
| Load Capacity | 1500 kg |
₹ 1900 / Piece Get Latest Price
| Material | Pinewood |
| Product Type | Box |
| Load Capacity | 2000kg |
₹ 2100 / Piece Get Latest Price
| Material | Pinewood |
| Product Type | Pallet Box |
| Load Capacity | 2000kg |
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Size (LxW) | 1000 mm X 1000 mm |
| Wood Type | Oak Wood |
| Packaging Type | Crated |
₹ 2100 / Piece Get Latest Price
| Size (LxW) | 800 mm X 1200 mm |
| Wood Type | Solid Wood |
| Packaging Type | Crated |
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Size (LxW) | 800 mm X 1200 mm |
| Wood Type | Ply Wood |
| Packaging Type | Crated |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Weight Holding Capacity | 2 Ton |
| Packaging Type | Pallets |
| Shape | Square |
₹ 900 / Cubic Feet Get Latest Price
| Material | Pine Wood |
| Load Capacity | 5000 kg+ |
| Crate Style | Fully Enclosed |
| Assembly Type | Standard (Nailed) |
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Crated |
| Weight Holding Capacity | 2 Ton |
| Shape | Square |
Nishank Shah (CEO)
Micropack Ventures Private Limited
Block No-275, Micropack Ventures Pvt Ltd, Pirana-Miroli Road,Taluko-Daskroi, Ahmedabad
Ahmedabad - 382425, Gujarat, India