Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer spiral paper core.

Get Latest Price
| Inner Diameter | 30 mm |
| Core Length | 1500 mm |
| Wall Thickness | 6 mm |
| Application | Textile Yarn |
| Paper Grade | Core Board |
| Burst Strength | Up to 100 kg |
| Core Type | Plain Core |
| Outer Finish | Brown |
Nishank Shah (CEO)
Micropack Ventures Private Limited
Block No-275, Micropack Ventures Pvt Ltd, Pirana-Miroli Road,Taluko-Daskroi, Ahmedabad
Ahmedabad - 382425, Gujarat, India