₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 2 Ton |
| Entry Way | 4 Way |
| Usage/Application | Shipping |
| Shape | Square |
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Size (LxW) | 1200 mm X 1000 mm |
| Material | Wooden |
| Color | Brown |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Size (LxW) | 1200 mm X 1200 mm |
| Material | Wooden |
| Color | Brown |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Size (LxW) | 1200 mm X 1000 mm |
| Usage/Application | Industrial |
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Size (LxW) | 800 mm X 1200 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Square |
| Wood Type | Soft Wood |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Size (LxW) | 1100mm X 1100mm |
| Shape | Square |
| Wood Type | Soft Wood |
| Nails Used | Ring Nails |
| Entry Type | 4 Way |
₹ 2100 / Piece Get Latest Price
| Weight Holding Capacity | 2 Ton |
| Packaging Type | Crated |
| Shape | Square |
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Material | Pinewood |
| Product Type | Crate |
| Load Capacity | 1500kg |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Material | Pinewood |
| Product Type | Pallet Box |
| Load Capacity | 2000kg |
Nishank Shah (CEO)
Micropack Ventures Private Limited
Block No-275, Micropack Ventures Pvt Ltd, Pirana-Miroli Road,Taluko-Daskroi, Ahmedabad
Ahmedabad - 382425, Gujarat, India