Offering you a complete choice of products which include kraft paper tubes.
Get Latest Price
| Inner Diameter | 19 mm |
| Tube Length | 150 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Paper Grade | High BF Kraft |
| Tube Type | Spiral Wound |
| Usage Industry | Poster Packing, Agriculture, Plastic Film, Textile, Paper Mill, Pharma, Gift Packing, Food, Packaging |
| Outer Finish | Plain Brown |
| End Closure | Open End |
| Moisture Resistance | Non Coated |
Nishank Shah (CEO)
Micropack Ventures Private Limited
Block No-275, Micropack Ventures Pvt Ltd, Pirana-Miroli Road,Taluko-Daskroi, Ahmedabad
Ahmedabad - 382425, Gujarat, India